Ally(225)
Football(175)
Travels(247)
Imbryk i Czajnik- my dogs(62)
Cuisine(62)
ecoFriendly(26)
Fashion Fashion(20)
commercial(49)
Video(158)


Link :: 01.05.2011 :: 21:33

Desperate Housewives 7x20
"I'll Swallow Poison on Sunday"linki:

GNW 7x20

lub

gnw 7x20UdostępnijLink :: 02.05.2011 :: 20:43

"USA świętuje sukces propagandowy


Cały tzw. „demokratyczny świat” dla, którego jedną z głównych wartości są prawa człowieka, fetuje zabicie Osamy bin Ladena. Na ulice amerykańskich miast wyszły tłumy, by cieszyć się ze śmierci wroga publicznego numer 1. Większość amerykańskich stacji telewizyjnych i radiowych przerwało swoje programy, by poinformować o tym.

Można odnieść wrażenie, że po śmierci bin Ladena zapanuje ogólnoświatowy pokój, bo „siły zła” nie będą miały charyzmatycznego przywódcy. Jest to jednak tylko złudzenie, gdyż nadal nie została rozwiązana główna przyczyna terroryzmu, czyli amerykański imperializm. Dopóki USA będą próbowały podporządkować sobie kraje muzułmańskie, a opornych będą bombardować i zabijać w imię „wolności i demokracji”, dopóty będzie istniał problem terroryzmu.

Śmierć „twarzy terroryzmu” nic nie zmieni, gdyż na ulicach Iraku i Afganistanu nadal giną cywile, czego przyczyną jest agresją „największej demokracji świata” na ich kraje. Społeczeństwo amerykańskie było oburzone atakiem Al-Kaidy na World Trade Center w, którym zginęli ich ojcowie, synowie, córki. Jednak dla mieszkańców wielu krajów w, których US Army walczy o „wolność i demokrację” śmierć bliskich to codzienność. I właśnie dlatego wstępują do organizacji terrorystycznych w szeregach, których mogą walczyć ze znienawidzonym najeźdźcą.

Warto również zwrócić uwagę na to, iż już za rok w Stanach Zjednoczonych odbędą się wybory prezydenckie, więc obecny lokator Białego Domu – Barack Obama potrzebuje sukcesów, których na swoim koncie nie ma za wiele."


z tej okazji, przypominamy- stary ale jary film o największej manipulacji i przekręcie za Naszego życia, o wysadzeniu WTC:


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

edycja:Osama nie żyje od 2002r.?:)
2:14

więcej...KLIK!!
a Amerykanie już kręcą superprodukcję kinową, o tym jak zabili terrorystę number 1, żeby ciemny lud wbił sobie do świadomości jedną, oficjalną prawdę :) PRO-PA-GAN-GA!!!


I na koniec jeszcze jeden film na wieczór- Obama- wielkie oszustwo (12części):otwórzcie umysły i zacznijcie myśleć...


iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii jeszcze :)))) widzieliście to?
podrobiony akt urodzenia Obamy :D

UdostępnijLink :: 04.05.2011 :: 12:00

Na zdrowie!!

Poranna dawna witamin:
świeży sok pomarańczowy z elixirem z jeziora, czyli jakieś sproszkowane glony, lub z młodym jęczmieniem :)Papryka (surowa) nadziewana warzywami z kaszą lub soczewicą (przeważnie warzywa dodaję surowe, ale tu lekko podduszone)

Przegrzebki (małże św. Jakuba) w pomidorach z kolendrą
posypka ze smażonego czosnku i natki pietruszki


UdostępnijLink :: 05.05.2011 :: 18:05


NIESPEŁNIONE RZĄDU OBIETNICE, TEMAT ZASTĘPCZY- KIBICE!!!
(niepoprawni.pl)"Zamknięte! Przeżyliśmy Ruska, przeżyjemy Tuska...


W Polsce nie może być normalnie. Z jednej strony nie zamyka się bezmózgów, którzy biegają po murawie i ciskają żelastwem w policję, z drugiej strony zamyka się stadiony budowane z państwowych środków. Jeśli Warszawa wydała kilkaset milionów złotych na budowę stadionu, a teraz się okazuje, że na tym stadionie policja nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa, to coś jest nie tak – albo z tymi, którzy wywalili kilkaset baniek w błoto i powinni pójść za to do więzienia, albo z policją, która nie jest w stanie zabezpieczyć imprezy masowej nawet na nowoczesnym obiekcie. Innego wariantu nie dostrzegamy.

Zrozumiałe jest zamknięcie stadionu, jeśli na trybunach wala się gruz, brak jest wyjść ewakuacyjnych, czy też przez dziurawe płoty na trybuny dostaje się dwa tysiące osób bez biletów. Kiedy jednak mowa o nowiutkim stadionie, spełniającym najbardziej wyśrubowane normy, to decyzja nawet nie pachnie absurdem, tylko cuchnie nim na sto kilometrów. Jeśli komendant policji, na którą w skali rocznej idą miliardy złotych, twierdzi, że nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa w takim miejscu, to powinien od razu podać się do dymisji albo - jak to by ujął Jan Tomaszewski - powinien zostać wypierdolony dyscyplinarnie. Kto nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa na naszpikowanym elektroniką stadionie (gdzie jest i monitoring, i szczegółowa kontrola), ten nie jest w stanie tym bardziej zapewnić bezpieczeństwa na jakiejkolwiek ulicy, w jakimkolwiek miejscu.

Policja właśnie przyznała nam się, że jest NIEUDOLNA. Dała to na papierze – JESTEŚMY NIEUDOLNI I UMIEMY TYLKO PRZEJADAĆ WASZE PODATKI. Całe państwo przyznało się, że jest GŁUPIE, BEZRADNE I ŹLE ZARZĄDZANE.

Doszliśmy do tego momentu, gdy podano drugą oczekiwaną informację – zamknięty został także stadion Lecha Poznań, też zbudowany za publicznie pieniądze, z tą różnicą, że szykowany z myślą o Euro 2012. W tym momencie trzeba zapytać – co takiego zmieni się w Polsce przez najbliższy rok, że dziś policja nie jest w stanie zapewnić na tym obiekcie bezpieczeństwa, a za rok już tak? Czy też może to nie ze stadionem jest problem? No, ale jeśli nie ze stadionem, to czemu się go zamyka? A jeśli ze stadionem – czemu się go nie zamknie w czerwcu 2012? Żeby poziom absurdu osiągnął szczyt, to dodajmy, że ten sam stadion w niedzielę, na mecz Warty, ma być... otwarty.

Żyjemy w idiotycznym kraju. Żyjemy w kraju, w którym wszystko się robi pod publiczkę, a uprawianie polityki niewiele różni się od grania w serialach. Żyjemy w kraju, w którym premier potrafi się słodko uśmiechać albo groźnie krzywić, ale nie potrafi porwać się na jakąkolwiek istotną ustawę. Dlaczego, rękami wojewodów, zamknął te stadiony? Bo to logiczne? Bo to mądre? Bo to troska o zdrowie obywateli? Nie – dla poklasku tumanów. Dla wyborczych głosów imbecyli, którzy o otaczającym świecie wiedzą tyle, ile zobaczą w telewizji. Zrobił to, bo tego wymagał PR, a przynajmniej tak mu się wydawało. Teraz wyskoczy zza rogu PiS i zacznie krzyczeć: bez sensu, bez sensu, bez sensu! Ale wiecie co? Gdyby ostatnie wybory potoczyły się inaczej, to dzisiaj stadiony zamykałby PiS, a lamentowałaby Platforma Obywatelska. Jedni siebie są warci i odgrywają ustalone role, a durny naród się na to łapie. Podzielili sobie Polskę na pół, wyznaczyli strefy wpływów i bawią się za nieswoją kasę.

Nie głosujcie już nigdy ani na jednych, ani na drugich. Nie dajcie sobie wmówić, że nie macie wyboru i że opowiedzieć musicie się tylko po jednej z tych dwóch stron.

Donald Tusk chciał pokazać, że jest twardy i nieugięty, ale pokazał tylko, że jest głupi. Czy o premierze państwa można napisać, że jest głupi? Chyba można, prawda? No to napisaliśmy – jest głupi. Gdyby chciał być konsekwentny, to musiałby przecież dzisiaj zamknąć nie tylko kopalnię KGHM, ale dodatkowo połowę kopalni w tym kraju (w przypadku wielu to nawet byłoby z pożytkiem dla budżetu). Pytanie jest przecież proste – czy policja jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo, gdy górnicy z tych wszystkich kopani zapragną rzucać kamieniami? Nie jest. Zamknąć więc lepiej te kopalnie tak na wszelki wypadek, dla świętego spokoju. Zamknąć trzeba i dyskoteki, i metro, i pociągi, w których przecież dochodzi do przestępstw, zamknąć trzeba każde jedno miejsce, do którego wstęp ma ktokolwiek poza politykami PO. Nie, wróć - zamknąć trzeba też cmentarz, na którym politycy PO spotykali się w sprawie hazardu.

Nie chcemy bagatelizować tego, co się stało w Bydgoszczy, ale można zadać zasadne pytanie… Od meczu o Puchar Polski minęły już prawie dwa dni. Ile osób biorących czynny udział w zamieszkach zostało aresztowanych? Czy chociaż dwie? Bo że „aresztowane” zostały dwa stadiony, które w zamieszkach udziału nie brały, to akurat wiemy. Bilans zatrzymanych przestępców - ZERO. Bilans zatrzymanych niewinnych obiektów - DWA. To jest w porządku? Tak działa sprawna administracja? Tak działa sprawny wymiar sprawiedliwości?

Państwo jest głupie i bezradne, po prostu pod każdym względem beznadziejne. Policja jest odważna tylko wtedy, gdy trzeba w wygodnym fotelu podpisać dokument, ale nie wtedy, gdy na boisku kopany jest pracownik telewizji. Banda troglodytów, których widzieliśmy na murawie w Bydgoszczy, zatruwa życie dziesiątkom tysięcy normalnych ludzi. Ale mamy nadzieję, że te dziesiątki tysięcy będą pamiętały, kto nie jest w stanie rządzić w sposób racjonalny i kogo przerasta każda zadyma.

Cała ta sprawa ma jeszcze jedno dno – policja, tak na zdrowy rozum, łamie prawo. Ktoś albo niedopełnia obowiązków, albo poświadcza nieprawdę. Jeśli dopiero co Legia mogła zagrać u siebie z Widzewem, jeśli Lech mógł zmierzyć się z Legią – a mowa tu o meczach podwyższonego ryzyka – to dlaczego wówczas stadiony były bezpieczne? Czy wtedy doszło do niedopełnienia obowiązków i narażenia zdrowia obywateli, czy też w tym momencie doszło do poświadczenia nieprawdy? Powinniśmy poznać odpowiedź na to pytanie. Dlaczego stadion w Poznaniu mógł przyjąć jednocześnie kibiców Lecha i Legii, ale już nie może przyjąć kibiców Lecha i Górnika Zabrze? Nasuwa się tylko jedna odpowiedź – ktoś nas perfidnie oszukuje, a jeśli oszustwem posługuje się policja, to jak można wymagać przestrzegania prawa przez zwykłych obywateli?

Dzisiaj państwo polskie przegrało z chuliganami walkowerem. Państwo polskie nie jest w stanie wyłapać gówniarstwa, które demoluje obiekt w Bydgoszczy, więc delegalizuje piłkę nożną jako taką. Ale w zasadzie, czemu ktoś się jeszcze dziwi? Zdelegalizowano bukmacherkę, bo ktoś podsłuchał kolesi premiera, to teraz zdelegalizowano futbol. Jak tak dalej będą nami rządzić liberałowie, to obudzimy się w Phenianie.

Jest takie hasło: przeżyliśmy Ruska, przeżyjemy Tuska. Tylko co to za życie?

PS Lech Poznań zapowiedział wpuszczenie kibiców na mecz. Szykuje się polityczna manifestacja, jakiej Donald Tusk dawno nie widział. Powodzenia."

weszło.pl&

Kibol w świecie niewiernych - wpis na blogu


I polecam rozmowę z Panią Profesor Moniką Płatek z UW:

i wykład dr Jerzego Dubały
OLE KIBOLE!UdostępnijLink :: 06.05.2011 :: 20:48


DONALD MATOLE, TWÓJ RZĄD OBALĄ KIBOLE!!!"40 tysięcy złotych, tyle wyniosły koszty zniszczeń na stadionie w Bydgoszczy po zamieszkach do jakich doszło po zakończeniu finałowego meczu pomiędzy Legią i Lechem w ramach Pucharu Polski. 300 milionów złotych, o tyle każdego dnia powiększa się dług publiczny. To jest tak jakby co dwa dni "kibole" z Platformy i PSL dewastowali jeden stadion i to zrównując go z ziemią. Dla przykładu: koszt budowy stadionu Lecha w Poznaniu wyniósł około 700 mln zł. 300 milionów złotych narastającego dziennie długu publicznego jest kwotą niewyobrażalną i pewnie dlatego trudną do pokazania w telewizji. Łatwo pokazać połamane stadionowe krzesełka, łatwo pokazać wyrwane płoty, zniszczone stadionowe głośniki i podkreślić że jest to koszt 40 tys. złotych. Ale jak pokazać w mediach 300 milionów złotych dziennie, czyli ponad 100 miliardów rocznie? Wbrew pozorom też łatwo! I można o tym trąbić codziennie, bo dług publiczny rośnie codziennie. A jak rośnie to możemy obejrzeć na stronie zegardlugu.pl założonej przez Marka Łangalisa. I można się spokojnie odwoływać do populistycznych przykładów jakie to straty ponosimy my wszyscy w wyniku narastającego deficytu. Przy tak ogromnych podatkach jakie już płacimy nie ma żadnego uzasadnienia, abyśmy jako obywatele Państwa Polskiego jeszcze mieli do spłacania długi narastające w wyniku nieudolnych rządów. Odwołajmy się więc do "populistycznych" porównań, co pozwoli nam uświadomić ogrom strat jakich jesteśmy świadkami. Mając 300 milionów dziennie można... - każdego dnia budować 1000 nowych mieszkań (licząc 100 tys. za mieszkanie), - lub co dwa dni budować nowy stadion, - lub co trzy dni w Warszawie budować jeden most. To są przykłady tylko do zobrazowania jakoś skali zjawiska. Bo przykłady można mnożyć. I na stronie Ruchu Wolności będziemy starali się to robić. Takie przykłady bowiem lepiej uświadamiają nam z jakiego rodzaju zjawiskiem rujnowania polskich obywateli mamy do czynienia. Bo dług publiczny to jest nasz dług, chociaż nie przez nas zaciągnięty. To jest dług, który my jako obywatele będziemy spłacać. Te koszty są konkretne i można je przeliczyć na mieszkania, samochody, wakacje, na wszystko to czego jako obywatele jesteśmy pozbawiani przez kiboli z ław rządowych. A określenie ich np. matołami jest naprawdę najłagodniejszym z epitetów jakie cisną się na usta, kiedy człowiek zaczyna uświadamiać sobie rozmiar zgotowanej temu państwu rozpierduchy. Dlatego dziś pośpiewajmy sobie z kibicami wspólnie "Donald matole twój rząd obalą kibole", a jutro zacznijmy ich odsuwać od władzy. "UdostępnijLink :: 09.05.2011 :: 10:10

Desperate Housewives - 7x21
"Then I Really Got Scared"linki:

GNW 7x21

i

GNW 7x21UdostępnijLink :: 09.05.2011 :: 11:09

Dzień dobry w poniedziałek!! :)

Jak wspomniałam w poprzednich wpisach, przy okazji Obamy i tematu zastępczego- kibicach, Moim celem na tym blogu, obok Moich PASJI (więc nie martwcie się, bo niebawem jadę do Serbii i Kosova, więc przywiozę dużo nowych, pięknych zdjęć), będzie EDUKACJA społeczeństwa, odkłamywanie, próba otworzenia oczu, zresztą pokazały się wpisy, aby to robić, pokazywać drugą stronę medalu. Jeśli choć jedna osoba zacznie myśleć i rozumieć, że to co podają w głównych mediach niekoniecznie jest prawdą, że komentarze są nierzetelne i celowo manipuluje się szarym obywatelem, aby ukryć istotne sprawy i sprawić, żeby społeczeństwo przestało pytać... więc jeśli sprawię, że choć jedna osoba zacznie myśleć i filtrować cały ten śmietnik, który widzi na co dzień w mediach, będzie to Mój sukces...


Zaczniemy od telewizji, którą sama, jeszcze kilka lat temu, uznawałam za rzetelną, niezależną, prywatną, apolityczną, nowoczesną stację, a dziś:ITI powstało na zlecenie służb. Brzmi oszołomsko, prawda? Sprawdź... - Polecam zapoznać się z całym tekstem, nie wklejam go tutaj, bo jest długi na ciemnym tle kiepsko się czyta.


przytaczam krótki komentarz:

"Tak, w świetle powyższych dokumentów, wyglądają „historyczne" podstawy, na jakich powstał koncern medialny ITI i rzeczywiste inspiracje jego twórców. Nie ma żadnych powodów, by sądzić, że współpracujący z wojskowymi służbami specjalnymi Wejchert i Walter zakończyli tę współpracę w wolnej Polsce. Takich ludzi i takiego majątku służby nie wypuszczały z rąk. Jeżeli przyjąć, że układ PRL -owskich służb wojskowych przetrwał w niezmienionej formie do obecnych czasów, w takim samym stopniu przetrwała również szeroko rozumiana agentura.

Jak wyraźnie wynika z zeznań Grzegorza Żemka - kadrowego oficera WSI, finansowanie koncernu medialnego odbywało się poprzez Bank International w Luksemburgu, służący wywiadowi PRL do dokonywania nielegalnych operacji finansowych. Jasno też określono zadania operacyjne medialnego „konia trojańskiego". Dalekowzroczna strategia służb sowieckich, zakładała proces transformacji ustrojowej, w której przeprowadzeniu szczególną rolę przypisano „wolnym mediom". W tworzeniu pozorów państwa demokratycznego, konieczne były struktury propagandy, kamuflowane pod przykryciem prywatnych mediów, dające solidne zaplecze finansowe i służące manipulacji opinią publiczną. Innym sposobem, była zgoda komunistycznych służb na powołanie mediów, zarządzanych przez koncesjonowaną opozycję - czego przykładem może być Gazeta Wyborcza, powstała na skutek ustaleń, zawartych przy Okrągłym Stole.

Jeżeli z tej perspektywy spojrzeć na informacyjną działalność TVN -u, nietrudno dostrzec, że jej priorytetem jest obrona status quo, zwanego umownie III Rzeczpospolitą. To wokół mediów takich jak TVN czy Gazeta Wyborcza, powstały środowiska opiniotwórcze i tam należy szukać pierwszej linii obrony frontu - ustaleń Okrągłego Stołu. Łatwość, z jaką tego typu media, posługują się materiałami uzyskanymi od służb specjalnych, znajduje swoje uzasadnienie w słowach Jerzego Urbana - „Służba propagandowa MSW powinna mieć możliwość dawania do TV, radia i prasy gotowych programów do druku, albo też dostarczania TV, radiu i prasie półproduktów, którym ostateczny kształt nadadzą redakcje TV, radia i prasy."UdostępnijLink :: 11.05.2011 :: 16:30


Dostałam maila z pytaniem: co słychać u Imbryka?


Dziękujemy, wszystko dobrze.
Ostatnio miał wojnę z kocem, który wyprałam i rozwiesiłam na balkonie- Imbryk zobaczył, że na kocu jest wielki tygrys szablozębny i się wpienił do tego stopnia, że... trzeci raz w życiu zaczął szczekać :D


Oczywiście nie wszystko jest tak miłe i zabawne jak Imbruś.
Martwi Nas dług publiczny, który dziennie rośnie o jakieś 300mln złotych :(
A tak rośnie możecie się przekonać:podpisz petycję: http://www.dlug.koliber.org/
Pamiętajcie o tym, kiedy jeszcze raz na czołówce gazet, lub tematem nr 1 w faktach poczytacie/ usłyszycie o KIBOLACH.


Zabieram się do pakowania- jestem mega zajarana wyjazdem :) Serbia, a później z hasłem w sercu (bo przecież nie na ustach, nie jestem samobójcą) "KOSOVO JE SRBIJA "- czyli miejsce, które zawsze chciałam odwiedzić :)
Mam nadzieję, że będę miała internet, gdybym nie dawała znaku życia przez kilka dni, to znaczy, że dzikusy albańskie porwały Mnie na ekologiczne organy i macie Mnie ratować!!!


AHOJ PRZYGODO!! :)))UdostępnijLink :: 18.05.2011 :: 10:50

Desperate Housewives - 7x22 & 7x23
2 GODZINY FINAŁU!!!! OSTATNIE ODCINKI... wracamy na jesień :)

"Come on Over for Dinner"

linki:

GNW 7x22-23 final

lub

GNW 7x22-23 final
UdostępnijLink :: 18.05.2011 :: 12:43

Serbskie Kosovo zawsze plasowało się na wysokiej pozycji Moich marzeń podróżniczych i w końcu się stało :)
Jak wiecie- każdego roku biorę udział w manifestacji "Polacy na rzecz serbskiego Kosova", aby wyrazić swój sprzeciw wobec powstania i zaakceptowania przez rząd tuska niepodległego państwa Kosova. Dla Mnie i dla polskiego Narodu Kosovo zawsze będzie serbskie, będziemy wspierać Naszych słowiańskich braci i modlić się o powrót tych pięknych ziem we właściwe ręce.
ZŁO NIE MOŻE WYGRAĆ!!!

Pomysł do odwiedzenia Kosowa narodził się przy okazji występu Mojego idola z dzieciństwa (Paddy Kelly) niedaleko Prizren, w chrześcijańskiej parafii- Velezha.


Ten znak oznacza "Kosovo is Serbia"
obawiałam się tego wyjazdu, bo do dzisiaj dzieje się tam wiele złego, ale "kto nie ryzykuje ten nie je" :)
A ponieważ poruszanie się tam na własną rękę mogłoby skończyć się różnie, ku rozpaczy Mojej Mamy, zrezygnowałam z samolotu i wyruszyłyśmy samochodem :) 6dni i 9 krajów: Polska- Słowacja- Węgry- Serbia- serbskie Kosovo- Czarnogóra- Bośnia i Hercegowina- Chorwacja- Słowenia- Austria- Słowacja- Polska :)))

Miałyśmy farta ze znalezieniem miejsca występu. W samym Prizren ostał się tylko jeden kościół katolicki i żaden dzikus albański nie chciał Nam wskazać do niego drogi. Na szczęście trafiłyśmy na bardzo miłego Bośniaka, który poprowadził Nas tam swoim samochodem :)
okazało się, że występ jest pod miastem, w malowniczo położonej parafii Valehza i że za kilka minut księża z Prizren jadą tam, więc pojechałyśmy za nimi :)
próba "Children of Kosovo"
okoliczna wioska- enklawa Serbów
sisters :)
występ Genaua zgromadził chrześcijan z okolicy...
POLISH TEAM
magnesik ;)))
Kosovo je Srbsko
Jeśli chodzi o sam występ, świadectwo wiary- to samo co zawsze: różaniec, piosenki, baranek, świeczki, opowiadał tę samą historię o nawróceniu co zawsze, msza, karteczki itp.
aaa... nowością był tzw. "żywy różaniec" utworzony z ludzi, którzy okrążyli zgromadzonych
"I'm the light of the world"
Jezus


Paddy występował 3 dni. My byłyśmy tam tylko jeden wieczór, resztę czasu wykorzystałyśmy na zwiedzanie z czego oczywiście będzie obszerna relacja :)UdostępnijLink :: 20.05.2011 :: 16:48

Cudownego weekendu :)

a póki co, przed zdjęciami z wyprawy macie:
żebyście mogli się czym podniecać przez weekend :D

rozśpiewany samochód....... i tak przez całą trasę hehe
UdostępnijLink :: 22.05.2011 :: 21:31

Serbskie Kosovo- relacja z samochodu :)

Naprawdę, nie wiedziałyśmy czego spodziewać się po przekroczeniu granicy. Na granicy pobierają opłatę wjazdową, ich ubezpieczenie w wysokości 50euro od samochodu. Podobno nie zawsze to robią, al Nas oczywiście skasowali. Autostrad brak, drogi jakości polskiej, więc szoku nie ma :)

W telefonach wita Nas Monako lub Słowenia :) to dowód, że państwo Kosovo nie istnieje :))
meczety, flagi morderców i amerykańskie tworzą stały krajobraz wiosek, przez które się przejeżdża...
serce Serbii...
najbardziej boli i ściska za serce fakt, że zniszczeń i gruzów powojennych trzeba szukać jak igły w stogu siana. Wszystko zostało zaorane i obecnie powstają nowe wioski i miasta, budowane od podstaw...
Pristina- "stolica" to obecnie jeden wielki plac budowy. Oczywiście w państwie mafijnym nie widać biedy, piorą kasę i budują na bogato...
prawie jak Chanel
jak już wspomniałam- niemal czczą tam Amerykanów. Stany zrobiły sobie poligon na Bałkanach, a Kosovo słynie z przemytu do UE 80% narkotyków, handlu żywym towarem i porywaniem na organy...
przeciętna wioska...
wiem, że nie łądnie generalizować, ale oni wszyscy mają krew na rękach...
"oj Kosovo Kosovo..."
częsty widok- serbskie nazwy miejscowości są zamazywane
apropos ślubów- trafiliśmy na albański orszak weselny
Prizren- jakaś medina
o Prizren opowiem przy kolejnej fotorelacji, napomnę tylko, że w mieście znajduje się 40 meczetów, zbudowanych w większości na byłych kościołach
tak! były czołgi!! :)
W Serbii ostrzegano Nas, żebyśmy nie jechali na zachód kraju i nie przekraczali granicy w Montenegro, bo jest niebezpiecznie, więc oczywiście to zrobiłyśmy :)) tutaj w drodze do Czarnogóry....
cdn...


UdostępnijLink :: 24.05.2011 :: 13:22

PRIZREN - drugie co do wielkości miasto serbskiej prowincji- Kosovo
Podczas pogromów marcowych w 2004r. albańczycy zbezcześcili i spalili niemal wszystkie świątynie chrześcijańskie. Na fundamentach wielu z nich powstały nowe meczety. Obecnie w Prizren znajduje się jeden kościół katolicki i 40 meczetów.
Jak już wspominałam- Naszą ostoją był ten kościół, z obawy o kradzież zostawiłyśmy tam samochód i księża pomogli ogarnąć Nam nocleg w pobliskim, bezpiecznym hotelu. Więc jeśli planujecie podróż do Kosova, trzymajcie się serbskich enkaw lub chrześcijańskich świątyń.

Splądrowany budynek Caritasu
na głównym rynku miasta...most na Bystrzycy

łaźnie tureckiei w środku...tutaj z Kurtem- Naszym przewodnikiem... pracuje on dla jakiejś organizacji i szuka turystów, których bezpłatnie oprowadza po Prizren, opowiada dużo ciekawych informacji i (niestety) prowadzi tam, gdzie bezpiecznie...UdostępnijLink :: 27.05.2011 :: 10:44

TEN???
CZY TEN??

UdostępnijLink :: 30.05.2011 :: 20:55

KOSOVO IS SERBIA!!
Przed wojną w Prizren mieszkało 20tyś Serbów- obecnie zostało 18 (słownie: OSIEMNASTU)... wiadomo co się z nimi stało... :(
niestety, Nasz przewodnik Kurt nie pozwolił Nam wejść do środka, "domy" po Serbach mogliśmy oglądać z daleka...
fajnie mieć siostre boksera :D
trening czyni mistrza...

Udostępnij


Layout blogu wykonany przez Net Odyssey, e-mail
[Księga gości]


kontakt: aluh@onet.eu


aluh.fotolog.pl

Wypromuj również swoją stronę

  Sponsorzy bloga
  Reklama na blogach
  Blogvertising.pl

Prawa autorskie do zdjęć posiadam tylko JA. Wszelkie rozporządzanie oraz ich wykorzystywanie w całości lub części, kopiowanie, przetwarzanie oraz udostepnianie innym osobom bez Mojej zgodyZABRONIONE!! (można podać tylko link do strony).
myspace
CZAJNIK i IMBRYK
Tricia
Turi
Kate

Kucza
gosiek
ultraspolska
miszona
fanatycznie
Agatunia
Patricia Kelly

1000 złych uczynków
x17
starnews.pl
Pajacyk- nakarm diecko
adopcje buldożków
Centrum Praw Kobiet
ostatnie miejsca- wakacje
Radio


Komentowanie Moich zdjęć możliwe po uzyskaniu hasła pisząc na maila aluh@onet.eu
Ostrzegam, że mam prawo do kasowania wypowiedzi i blokowania IP bez podania przyczyny :)

site statistics

free counters

Najlepsze Blogi

Top Blogs

2018
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień