Ally(225)
Football(175)
Travels(247)
Imbryk i Czajnik- my dogs(62)
Cuisine(62)
ecoFriendly(26)
Fashion Fashion(20)
commercial(49)
Video(158)


Link :: 01.12.2010 :: 13:38

UWAGA UWAGA!!!
Obowiązkowo każdy! (jak nie, to bede banować po IP) klika w poniższy link i karmi pieska- JAMNISIA.
Po kliknięciu pojawi się ile mu jeszcze brakuje. Jak juz nakarmimy Jamnisia wybierzemy innego pieska do pomocy :)

nakarm JamnisiaUdostępnijLink :: 02.12.2010 :: 12:26

London by night :)

UdostępnijLink :: 04.12.2010 :: 20:15

Siostry Piratki!!
Po długiej przerwie wracamy z nowym odcinkiem :)))


Desperate Housewives 7x09
'Pleasant Little Kingdom'linki:

GNW 7x09 hotfile

GNW 7x09 fileserveUdostępnijLink :: 05.12.2010 :: 20:05

Teraz karmimy Mikiego!! KLICK!!

UdostępnijLink :: 06.12.2010 :: 13:08

MIKOŁAJKI!!
i... Gorączka przedświąteczna- START!!

W końcu udało Mi się wrócić i to w idealnym momencie pogodowym! Przez zawirowania pogodowe musiałam przedłużyć swój urodzinowy pobyt w Pari (oczywiście nie żałuję, bo słyszałam, że w tym czasie była tu Syberia:D )

Paryż ogarnia przedświąteczne szaleństwo.
Najgorzej jest to odczuwalne w centrach handlowych. W końcu znalazłam czas i zapał, aby przemierzyć słynną galerię lafayette i niestety, ale wyszłam z niej szybciej niż weszłam. W życiu nie widziałam takiego ścisku, takiego tłoku i takiej masy ludzi podążających w ślimaczym tempie w każdym kierunku! Gorzej niż w japońskim metrze...


ale za to można się tam delektować słynnymi pieczonymi kasztanami, których wiosną szukałyśmy w okolicy Moulin Rouge :))
komercja komercją, ale uważam, że zima w mieście ma sens jedynie dzięki świątecznym dekoracjom.
Im bardziej mikołajowo, świecąco, pstrokato, tym LEPIEJ :) Szczególnie u Nas, gdy ciemno robi się o 15 :)
ooohh Champs-Élysées :)))
i okolice Ritza :)

UdostępnijLink :: 07.12.2010 :: 18:02

Lubicie miasto nocą?:)
Ja uwielbiam... nieważne jaka temperatura panuje na zewnątrz, kocham spacerować po zachodzie słońca :)

Ally i Paryż zimą...

na świecącym Champs Elysees :)
najbardziej komercyjny punkt miasta... ale ma coś w sobie :) lubię tam przychodzić
i luwrowe piramidy :)

UdostępnijLink :: 08.12.2010 :: 00:12

EH...
Przyznam, że nowa formuła bloga nie pasuje Mi za bardzo... brakuje Mi Siebie na stronie głównej :( tak tu jakoś smutno i niealuhowo:( oczywiście, mogę oglądać zdjęcia przez facebook, ale przecież one wkrótce zginą w tłumie...

:(((


A teraz eksperyment:

UdostępnijLink :: 08.12.2010 :: 12:35

Dziękuję wszystkim za klikanie :) Oczywiście nie przestajemy i od dziś zbieramy kliki na karmę dla Reksia! :)

NAKARM REKSIAUdostępnijLink :: 09.12.2010 :: 13:25


link: "BĄDŹMY TAM RAZEM!! KLIK!!

Od lat w nocy z 12-ego na 13-ego grudnia pod domem Jaruzelskiego zbiera się grupa ludzi, chcących uczcić pamięć ofiar stanu wojennego. W tym roku 13 grudnia będzie jednak wyjątkowy. Okazało się, że w demokratycznym państwie, chlubiącym się akcesem do Unii Europejskiej oraz poszanowaniem praw człowieka, możliwym jest nobilitacja takiej postaci jak Wojciech Jaruzelski.

Generał został doproszony do gremium doradzającego w najistotniejszych sprawach naszego kraju, czyli do Rady Bezpieczeństwa Narodowego przy prezydencie RP. Dyktator, którego podstawowym zadaniem było utrzymanie Polski w sowieckiej niewoli, ma wspomagać swym doświadczeniem demokratycznie wybranego prezydenta wolnej Polski.Przypomnijmy: gen. Jaruzelski, znany jako „kat Solidarności", jako dowódca polskich wojsk uczestniczył w agresji Paktu Warszawskiego na Czechosłowację. Jest odpowiedzialny za maskarę robotników na Wybrzeżu w 1970 roku. Cała jego droga życiowa to służba totalitarnemu imperium, które niewoliło nasz kraj, w służbie któremu nie wahał się przelewać krwi niewinnych ludzi oraz organizować antysemickie, rasistowskie nagonki.

Okazało się, że wbrew propagowanej „polityce zapomnienia", rządzący nie pozostawiają nam wyboru. Dziś znowu musimy zaprotestować przeciw akceptacji w przestrzeni publicznej, w najważniejszych polskich instytucjach, polityka, który niszczył idee stanowiące fundament wolnej Polski. Każdy, komu zależy na tym, by prawda i wolność nie zostały ostatecznie skompromitowane, musi zaprotestować.

Dlatego my niżej podpisani spotkamy się w nocy z 12-ego na 13-ego grudnia. Łączy nas zarówno pamięć o ofiarach, jak wstyd i niezgoda na to co się dziś dzieje. Po 29 latach nie chcemy powrotu i rehabilitacji antywartości, które przeczą demokracji.
Dlatego prosimy was o obecność. Bądźmy tam razem. "
Nie dla gen. Jaruzelskiego na salonach
Miejsce:ul. Ikara 5, Warszawa Mokotów
12 grudzień 2010 22:00


razem13grudnia na facebooku... lubcie to :)


See Ya!


UdostępnijLink :: 12.12.2010 :: 09:38

Desperate Housewives 7x10
'Down the Block There's a Riot'
linki:

GNW 7x10 hotfile

lub

GNW 7x10

UdostępnijLink :: 12.12.2010 :: 11:21

A oto słynna maska... KMWTW ;]

UdostępnijLink :: 12.12.2010 :: 18:37

Fotorelacja z manifestu Razem13grudnia :)
Mimo deszczowej aury, pod chatą starego dziada pojawiło się ok 500 osób


UdostępnijLink :: 14.12.2010 :: 14:32

Do łóżka podane :)
Mój ulubiony deser- Crème brûlée

Jestem absolutną fanką :) Sama oczywiście nie robię, bo nie mam palnika, a nawet gdybym miała, to groziłoby to śmiercią:D Mam szczęście, bo w pobliskiej francuskiej restauracji, podają najlepszy jaki jadłam w Polsce, ale i tak nie równa się z oryginałem :)

Co tam będę Sobie żałować- na wiosnę będę się oczyszczać :))UdostępnijLink :: 15.12.2010 :: 15:31

I <3 Paris in the winter... :)

nawet kiedy pada...
... bo można wybrać się do muzeum na wystawę van Gogha i Mojego ulubionego impresjonisty Claude Moneta :)
przed Muzeum Orsay
nie tylko My wpadłyśmy na ten pomysł :(
w czapce Tyczki :)
pieczone kasztany :)
Ogrody Tuileries :)

UdostępnijLink :: 20.12.2010 :: 11:10

Nie lubię zimy, bo nie mam co dobrego jeść!
Z racji tego, że Moja dieta zabrania Mi spożywania mącznych i mięsnych pokarmów, Moje posiłki o tej porze roku są bardzo biedne, dlatego nie chwalę się tu niczym szczególnym. Tęsknię za świeżymi, sezonowymi i soczystymi owocami i warzywami...
Nawet (a może szczególnie) w sklepach z ekologiczną żywnością wszystko jest takie byle jakie :(


Mój sposób na przegrzebki (małże św. Jakuba)

Podawane na cykorii z sosem pomidorowo- warzywnym z kaparami i zieloną pietuszką


Ponieważ bio- pomidory o tej porze roku są marne, zdecydowałam, że najlepiej będzie używać bio- gotowych ze słoiczka (słoiczka, nie puszki!! nie lubię gotowców i bronię się przed nimi zawsze i wszędzie, ale chyba ich wartość jest lepsza niż tego, co mamy teraz w sklepach). W przyszłym roku postanowiłam zrobić własne zimowe przetwory pomidorowe (jak się tylko dowiem jak) :)

I druga sprawa:
Czy ktoś może polecić wyciskarkę do robienia świeżych soków z warzyw, ale taką, która wyciska sok również z kiełków? Proszę o namiary na maila... wytłumaczę Wam kiedyś dlaczego to jest takie ważne :)


UdostępnijLink :: 21.12.2010 :: 23:21

POLSKA SZEROKO OTWARTA DLA GMO

"Oficjalne media w Polsce podając informację o tym, że Polska wygrała w Sądzie z Komisją Europejską w sprawie GMO, wprowadzają polskie społeczeństwo w błąd. Uważam, że media nie zapoznały się dokładnie z treścią wyroku. Wyrok dotyczy bowiem bardziej spraw proceduralnych pracy Komisji Europejskiej i nie odnosi się praktycznie do merytorycznej zawartości projektu ustawy o GMO. Komisja Europejska może się jeszcze odwołać od wyroku (sprawa T-69/08) do Trybunału Sprawiedliwości.

Należy pamiętać także, że wyrok dotyczy poprzedniego projektu ustawy „Prawo o organizmach genetycznie zmodyfikownych” z 2007 roku i nie ma nic wspólnego z obecną sytuacją w kraju w zakresie GMO. A zatem, polskie społeczeństwo faktycznie może uwierzyć – otrzymując takie informacje – że Polska była i jest wolna od GMO. A przecież wiemy, że prawda jest inna, że w Polsce można uprawiać rośliny GMO. Nie ma bowiem zakazu siewu roślin genetycznie modyfikowanych w naszym kraju. W Polsce nie ma żadnych przepisów prawnych, które chroniłyby Nas przed GMO na polskich polach, tak jak to jest np. w Niemczech, Francji, czy też w większości innych krajów Unii Europejskiej.

Wyrok Sądu Unii Europejskiej w Luksemburgu w sprawie GMO nie ma wpływu na to, że Polska jest, lub że będzie krajem wolnym od GMO. Nigdy takim krajem nie była i zapewne nie będzie, jeśli dalej przyzwolimy na takie działania polskich władz. Od kilku lat wzrasta bowiem powierzchnia uprawy kukurydzy MON810 w Polsce (tak podają sami zainteresowani na swoich stronach internetowych). Na terenie Polski nie ma zakazu siewu tej kukurydzy. Jest tylko zakaz obrotu jej materiałem siewnym. Zatem nasi rolnicy kupują materiał siewny w Czechach i bez żadnej kontroli administracyjnej (bo do teraz nie wdrożono przepisów prawnych) sieją tę kukurydzę na polach, stwarzając zagrożenie dla ludzi, zwierząt i środowiska. Tak będzie także na wiosnę 2011 roku, jeśli Polska nie wprowadzi natychmiast zakazu siewu i uprawy roślin GMO."

by: wolnapolska


UdostępnijLink :: 23.12.2010 :: 23:39

NADCIĄGA..... najbardziej obłudny weekend roku!

Jak Ja nie cierpię tego fałszu i sztuczności, które psują całe komercyjne piękno świąt niczym z reklamy koka koli, pięknie rozświetlonych ulic miast i części wystaw sklepowych.
Przerażające, że tak mało osób potrafi cieszyć się i zrozumieć istotę adwentu.
Obrazki z ostatnich dwóch tygodni: durne stado mas przepychające się w CH, klnące w kolejkach, kłócące się o ostatniego karpia i gotowe wydłubać oczy jak ktoś powie "przepraszam".
Wszystko po to, aby później udawać świętego katolika, zasiąść do stołu, nażreć się jak dziki i bawić się w wesołe, ciepłe święta :D hahahahhaa cóż za hipokryzja :)

Dlatego błagam- darujcie sobie w tym roku nieszczere życzenia do WSZYSTKICH, których macie w książce mailowej, tel, gg, fb itd... I tak nikt tego nie czyta, a jeśli nawet, to nikt nie wierzy, że płyną one prosto z serca.
Ja wyślę indywidualne życzenia tylko tym, których LUBIĘ, więc można czuć się wyróżnionym :)

Przy okazji wyrazy głębokiego współczucia dla tych, którzy nie potrafią mówić NIE i nie mają odwagi odmówić towarzystwa przy wigilijnym stole osobom, których nawet nie lubią. Zapiszcie się na jakiś kurs asertywności i za rok spędźcie ten czas tak, abyście poczuli błogość i byli szczęśliwi (aczkolwiek nie jest jeszcze za późno i w tym roku, trochę spontanu hehe :)

A wszystkim, którzy wyślą Mi świąteczne spamy życzeniowe, głupie wierszyki itp itd odpowiadam:

UdostępnijLink :: 25.12.2010 :: 12:08

Nietrafione prezenty... AKTUALIZACJA

Jak wiadomo JA jako pierwsza interweniuję tam gdzie trzeba, szczególnie jeśli chodzi o zwierzęta i zdrowe jedzenie :)
Nie... nie odczepię się, bo to JEST Moja sprawa, tak samo jak każdego innego obywatela, tyle że Ja nie cierpię na znieczulicę.
Jako członek różnych organizacji społecznych działających na rzecz dobra i ochrony zwierząt (min GREENPEACE i WWF Polska) przyrzekam, że dopilnuję sprawy do końca. Tak, trzymam rękę na pulsie :]"nie spodobałem się..."Będę informować na bieżąco...


UdostępnijLink :: 28.12.2010 :: 11:19

Sezon narciarski START!!

Tym razem jestem w Korbielowie. Za warunki i infrastrukturę w skali 1-10 daję 0,5 :) do tego jeszcze piździ...
tak, nie podoba Mi się bardzo :)

na pocieszenie Siebie dodam, że w tym sezonie planuję jeszcze dwa wyjazdy narciarskie: w Alpy i na Kaukaz :)Udostępnij


Layout blogu wykonany przez Net Odyssey, e-mail
[Księga gości]


kontakt: aluh@onet.eu


aluh.fotolog.pl

Wypromuj również swoją stronę

  Sponsorzy bloga
  Reklama na blogach
  Blogvertising.pl

Prawa autorskie do zdjęć posiadam tylko JA. Wszelkie rozporządzanie oraz ich wykorzystywanie w całości lub części, kopiowanie, przetwarzanie oraz udostepnianie innym osobom bez Mojej zgodyZABRONIONE!! (można podać tylko link do strony).
myspace
CZAJNIK i IMBRYK
Tricia
Turi
Kate

Kucza
gosiek
ultraspolska
miszona
fanatycznie
Agatunia
Patricia Kelly

1000 złych uczynków
x17
starnews.pl
Pajacyk- nakarm diecko
adopcje buldożków
Centrum Praw Kobiet
ostatnie miejsca- wakacje
Radio


Komentowanie Moich zdjęć możliwe po uzyskaniu hasła pisząc na maila aluh@onet.eu
Ostrzegam, że mam prawo do kasowania wypowiedzi i blokowania IP bez podania przyczyny :)

site statistics

free counters

Najlepsze Blogi

Top Blogs

2018
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień