Ally(225)
Football(175)
Travels(247)
Imbryk i Czajnik- my dogs(62)
Cuisine(62)
ecoFriendly(26)
Fashion Fashion(20)
commercial(49)
Video(158)


Link :: 02.11.2010 :: 16:11

Czas na ZMIANY, ZMIANY, ZMIANY!

Tak jak obiecałam- zdjęcia z Montrealu to będą Moje ostatnie zdjęcia ogólnie dostępne do wglądu dla wszystkich.
Tak to już jest, że jak coś jest dla wszystkich, to jest mało cenne. Przekonałam się, że macie Mnie gdzieś, nie głosowaliście na Mnie, żebym wygrała konkurs kiedy prosiłam, nie wpłacaliście na schronisko dla biednych zwierząt, tak więc myślę, że Moje ograniczenie będzie uzasadnione i nikt nie będzie płakał, bo większości i tak nie zależy :)
Nie znaczy to, że blog znika, jeszcze nie :) Wprowadzam tylko kilka zabiegów, gdyż Mnie również na większości nie zależy, dlatego niniejszym ogłaszam co następuje:

Po pierwsze: wprowadzone zostanie hasło na komentarze. Hasło na komentarze oznacza, że będzie można komentować wpisy, ale naturalnie pojawi się większa cenzura. Nie mam czasu i ochoty kontrolowania na bieżąco wszelkich wulgaryzmów i jadu zawistnych, głupich pasztetów. To naturalnie zniknie. W zamian pojawi się konstruktywna krytyka, wyższy poziom wypowiedzi i kultury. Hasło będzie można uzyskać pisząc na maila: "aluh@onet.eu". Proszę podać swojego nicka.

Po drugie: Moje jedyne zdjęcia dostępne dla ogółu to będą zdjęcia z meczów piłkarskich. Niestety, meczy nie jest dużo w roku, ale niech się martwią szukający dziury w całym.

Po trzecie: Pozostałe zdjęcia Mojej pięknej osoby zostaną całkowicie zintegrowane z facebookiem. Na facebooku zostanie wygenerowany specjalny link do zdjęć np. z jakiegoś wyjazdu/ fajnego wydarzenia w którym wezmę udział, który będzie niewidoczny dla odwiedzających bloga przez stronę główną.

Po czwarte: Tym samym profil aluh.fotolog.pl na facebooku stanie się profilem dostępnym tylko dla osób lubiących.

Po piąte: Jeśli będę uważała to za słuszne, będę usuwać niektóre osoby z grona lubiących z fb.

Po szóste: Dla wchodzących tu pasjonatów podróży mam dobrą wiadomość- zdjęcia z wyjazdów zostaną, ale same widoczki :)

Po siódme: Za jakiś czas pojawi się nowy layout (tak to się mówi?:)


Tyle dobrych wiadomości :)
A teraz... jesienny Imbruś


UdostępnijLink :: 05.11.2010 :: 15:23

POZYWAM!!Na początku pragnę podziękować wszystkim czujnym czytelnikom Mojego bloga, za kontrolowanie tego, "co tam w polityce piszczy... ". Doskonale możecie sobie wyobrazić jak się ucieszyłam, że dali jakieś Moje zdjęcie z mundialu 2006. Nie miałam wtedy ze sobą aparatu, także każda wzmianka o Mnie w prasie z tego okresu cieszy jak prezent od Mikołaja.
Z samego rana radośnie pobiegłam do kiosku kupić gazetę. Otworzyłam na "Swojej stronie" i Moją pierwszą reakcją było: "to zdjęcie już gdzieś wcześniej było, więc bez szału".
Ale zabrałam się do czytania tekstu. Czytam... czytam i... prawie zemdlałam.
W skrócie- jakiś poseł stwierdził sobie, że dla dzisiejszej młodzieży patriotyzm i wartość Ojczyzny nie ma żadnego znaczenia- młodzi nie znają hymnu, nie szanują godła i flagi narodowej, przy czym słabo manifestują wartości patriotyczne. Poseł krytykuje napisy na flagach podczas meczy sportowych oraz w czasie różnych demonstracji.
Do zilustrowania tego materiału bezprawnie użyto Mojego wizerunku.
Druga reakcja- byłam wściekła jak wulkan z piorunami! ALE PO CHWILI... ogarnął Mnie wielki smutek i przygnębienie. Ja nie jestem osobą publiczną, ale na szczęście jestem popularna, żeby takie materiały do Mnie docierały. W tvnie o tym mówili w porannym przeglądzie prasy :(
Uderzyli w Mój najsłabszy punkt. Wykorzystali Moją wrażliwość, Narcyzm i dumę jaką noszę w Sobie, że jestem Polką.
Kto jak kto, ale Ja świecę przykładem patriotyzmu dla "dzisiejszej młodzieży". ZAWSZE wywieszam flagę narodową w święta państwowe i sami wiecie, że nawołuję tu do takiej postawy. W Święto Niepodległości wyprawiam tradycyjne przyjęcie dla Przyjaciół, wznosimy toast za Wolność Ojczyzny i serwuję kaczkę.
Jeżdżąc na mecze udowadniam, że wspieram Reprezentację Norodową zawsze i wszędzie. Innej Kadry nie mamy, więc nie odwrócę się na pięcie czekając na lepsze czasy, kiedy zaczniemy wygrywać.
Tylko przypomnę jaką ponowną reakcję nienawiści może wywołać użycie Mojego wizerunku w tym materiale.
Płakałam przez ten artykuł. Moja Rodzina płakała :(
Dlatego nie mam zamiaru tego olać i zdecydowałam się podjąć odpowiednie kroki- walcząc o honor, godność i zadośćuczynienie.UdostępnijLink :: 07.11.2010 :: 17:08

Desperate Housewives 7x07

"A Humiliating Business"

linki:

GNW 7x07 hotfile

lub

GNW 7x07 fileserveUdostępnijLink :: 09.11.2010 :: 05:15

Jak zapowiedziałam- zdjęcia z Montrealu będą ostatnimi gdzie pokazuję Siebie wszystkim. Kolejne będą już tylko dla elity... :)

Chyba trafiłam na najpiękniejszą porę roku w Kanadzie. Montreal jesienią jest zjawiskowy!
Zdjęcia z objazdówki niestety nie wyszły dobrze, gdyż robiłam przez szybę i na wielu jest odbicie w oknie, dlatego nie będę ich wrzucać, ale coś tam Wam opowiem.

Bardzo dużo najdroższych posiadłości w Montrealu należy do Uniwersytetu. W Stanach i Kanadzie, kiedy ludzie już osiągną pozycję finansową, w dowód wdzięczności za wykształcenie, darują Uniwersytetom jakiś majątek.

Drugą instytucją, która otrzymuje najwięcej darowizn jest kościół. A raczej jakiś uzdrowiciel, który czynił cuda w Montrealu i również zaczął otrzymywać pokaźne darowizny. Taki ichniejszy Ojciec Dyrektor:D Wybudował sobie kapliczkę, coś ala Nasz Licheń :))) można się do niej wspinać na kolanach, wtedy cuda się spełniają.
Tak więc przed EURO 2012 cała Polska wpław do Montrealu i na kolanach do kaplicy :)))
Jak wspominałam- jesień w Montrealu zapiera dech w piersi :)))
z ciekawostek- jak miasto poradziło sobie z emigrantami?
Żeby nie robili syfu w centrum, przydziela im się mieszkania na przedmieściach, ale w sprytny sposób- mieszając czarnych z Chinczykami, Portorykańczykami itp. W ten sposób nie tworzą getta, siedzą cicho i nie robią burdelu.

najcenniejsza fontanna w mieście, zaprojektowana przez słynnego architekta :)
budynek z EXPO. Po wystawie można było sobie kupić sześciany i komponować z nich mieszkania. Co ciekawe żadne okno nie wychodzi na okno sąsiada :) z budynku piękny widok na down town...
o down town mowa... :)
kolejna konstrukcja z EXPO
i na koniec coś fajnego- kto z Was kiedykolwiek jeździł po torze formuły 1? :)))
Ally KubicAlly :)

UdostępnijLink :: 12.11.2010 :: 01:08

Haluuuh :)))

Mam nadzieję, że cudownie spędziliście Święto Niepodległości i że wywiesiliście flagę- jak Ja :))
popołudnie spędziłam na Marszu Niepodległości :)
Na Placu Zamkowych zebralo się ok 5000 Patriotów, którzy wzięli udział w Marszu.
500osób ze środowisk lewackich nielegalnie próbowało zatrzymać przejście.
Przeciwko Nam w nielegalnej demonstracji zebrały się lewackie ugrupowania.
To WSTYD i HAŃBA, aby w święto Niepodległości blokować i atakować ludzi, dla których Naród i Ojczyzna są największymi wartościami.
„Gdy obstrukcjoniści staną się zbyt irytujący, nazwijcie ich faszystami, nazistami albo antysemitami. Skojarzenie to, wystarczająco często powtarzane, stanie się faktem w opinii publicznej"
by: Stalin


media podały, że było Nas 200 :)
do zobaczenia za rok!


UdostępnijLink :: 12.11.2010 :: 16:32

Ally na Marszu Niepodległości 11listopada :)


UdostępnijLink :: 14.11.2010 :: 15:23

Desperate Housewives 7x08
"Sorry Grateful"linki:


GNW 7x08 hotfile


lub

GNW 7x08 fileserve

enjoy...

UdostępnijLink :: 14.11.2010 :: 21:45

Jesienny Montreal :))

Może na początek kilka ogólnych informacji.
Kanada to federacja, na którą składa się 10 prowincji, w tym "Nasz" Quebec.
Montreal to najstarsze miasto na kontynencie Ameryki Pn. Jest bardzo europejskie, widać bardzo mocne francuskie wpływy, w tym oczywiście język. Oczywiście wszyscy znają angielski i podobnie jak we Francji, jeśli zaczniesz mówić do nich cokolwiek po francusku, to bez problemu odpowiedzą Ci w jęz. angielskim, bo widzą, że się starasz :)

Zaczniemy od China Town

totalnie inny świat- typowe cieng-ciang-ciong z azjatyckimi sklepikami, duperelami i kuchnią, której bałabym się spróbować :)
i Stare Miasto- bardzo klimatyczne uliczki, przypominające trochę... Belgię
i Wasza ulubiona Artystka :)
odpoczynek po zakupach na herbatce :)
port
aby nie psuć wyglądu miasta, jeśli buduje się coś nowego, fasada musi być zachowana w starym stylu, by komponowała się z resztą.
kopia paryskiej Katedry Notre Dame
i oczywiście to co lubimy najbardziej- shopping shopping shopping :D
Tu Nam się najbardziej podobało :)) oryginalny sklep jakiegoś plemienia indiańskiego. Wszystko własnoręcznie robione, z najlepszych jakościowo materiałów :) ubrania piękne, ceny jak u prady i gdzie w tym później chodzić :D
można było kupić sobie misia za 32tyś dol :)
albo łosia :D
a to sklep w którym się zakochałam najbardziej na świecie- XMAAAAAAAAAAAAAAS :))))))))
Jakie tam były cudowne rzeczy!! Chatki świąteczne jak z filmów i choinka, na którą padał śnieg :)))))))
kurde, szkoda, że jej nie kupiłam, jeśli ktoś widział coś takiego w PL, albo gdzieś w necie, to proszę o namiary tu, lub na maila aluh@onet.eufajne było jeszcze podziemne miasto zakupowe, niestety fotki brak :)


UdostępnijLink :: 16.11.2010 :: 15:12

HALUH!!

Mam do oddania 2 bilety na KADRE do Poznania (środa).
Jeśli ktoś chętny to na maila aluh@onet.eu

----------------------------------------------------------------------------------------------


Jak wiecie- UWIELBIAM JEŚĆ DOBRE RZECZY :)))

Dlatego pierwsze, o czym pomyślałam kiedy przełożyli mecz z Toronto do Montrealu, to "co tam się dobrego jada?" :)
Ktoś z Was polecał Mi frytki z sosem gulaszowym, jako typowy, tradycyjny przysmak, ale nie skusiłam się. Widziałam za to jak inni to jedli :)
Oczywiście, jak wszędzie na świecie, można zjeść każdą kuchnię, ale Montreal to przede wszystkim owoce morza, przy czym oczywiście królują wpływy z kuchni francuskiej :)Co było zaskoczeniem?
Że na ulicach nie widać turbo spaślaków rodem z Ameryki.
Oczywiście, nie byłabym sobą, gdybym nie zbadała tej kwestii :)
Teoria Aluha głosi, że zadecydował czynnik ekonomiczny. Zestaw w typowym MakSraczu kosztuje ok 12$. Za 12$ można tam zjeść normalny obiad w restauracji. Dla porównania w USA ten sam zestaw kosztuje 6$...Kwestia alkoholowa w Quebec:
Podobnie jak w wielu krajach, po godz 22 czy 23 nie można kupić wina i piwa. Normalnie te napoje alkoholowe są dostępne w sklepach, ale na noc są zamykane na kluczyk.
Szokuje natomiast sprzedaż mocniejszych alkoholi. Nie wiem jak w innych prowincjach, ale Quebec trzyma łapę na dystrybucji i sprzedaży. Można je dostać tylko w specjalnych punktach państwowych, niedługo pewnie wprowadzą kartki :))
Pić można w pubach, większość zamykają o 2 :)
co dobrego przywiozłam?

Syrop klonowy :)))) nie wiem czy dobry, bo nie jadam naleśników, ale może kiedyś do czegoś użyję (jakieś inspiracje?)

:)UdostępnijLink :: 18.11.2010 :: 15:50

Zdjęcia z meczu Polska- WKS 3:1 (Poznań)

kibice, flagi, doping etc.


UdostępnijLink :: 20.11.2010 :: 02:44

Polska- WKS (POZnan) 3:1
skład:

Łukasz Fabiański - Maciej Sadlok , Grzegorz Wojtkowiak, Tomasz Jodłowiec, Łukasz Piszczek - Adam Matuszczyk, Rafał Murawski, Ludovic Obraniak, Adrian Mierzejewski - Jakub Błaszczykowski - Robert Lewandowski.

oficjalne maskotki na EURO 2012

UdostępnijLink :: 21.11.2010 :: 17:30

Uprzejmie i nieskromnie przypominam, że w najbliższy wtorek świętujemy Moje (siedemnaste) urodziny :))))
Jak to bywa w przypadku narcyzów- świętuje się cały miesiąc, dlatego nie dziwi, że nawet w drodze na mecze dostawałam kwiatki :DAHA! Kto zapomni ten pedał :P


Ally na stadionie w Poznaniu, mecz POLSKA- WKS

tradycyjnie, jeśli macie jakieś Moje zdjęcia z tego dnia, proszę o nadesłanie...UdostępnijLink :: 23.11.2010 :: 19:30

URODZINOWO :)

Dziękuję wszystkim za życzenia, które cały czas napływają z każdej strony :)))
(tak, wiem, nikt nie chce być tym na literę "p":D)
Do końca tygodnia będę mało uchwytna, bo planuję świętowanie, ale upajając się szampanem wymyśliłam coś fajnego, a mianowicie, że NA PEWNO chcielibyście Mi dać prezent (to, że nie lubicie wpłacać na biedne zwierzęta już wiemy).
Dlatego podaję swój nr konta, na który możecie wpłacić symboliczną kwotę, a Ja za całość kupię sobie od Was coś fajnego i się pochwalę :D


Agnieszka Kamińska
09 1160 2202 0000 0000 4854 5844
TYTUŁ: Urodziny


JESZCZE RAZ HAPPY BIRTHDAY TO ME!!


UdostępnijLink :: 25.11.2010 :: 12:50
Nocą w Poznaniu- testowanie Mojego nowego obiektywu :)

UdostępnijLink :: 26.11.2010 :: 16:28

Znalezione na facebooku :)
Jak wiecie, nie cierpię narzekaczy i ludzi robiących z siebie ofiary wiecznie pokrzywdzone przez los.
Naprawdę, nie obchodzą Mnie czyjeś problemy, każdy jakieś ma.
Wolę skupiać się na pozytywnych stronach i wykorzystywać szanse, które daje Mi Bóg.
Niech bohater tego filmiku będzie inspiracją dla wszystkich, bo mamy tylko jedno życie, aby ŻYĆ.

never give up!


UdostępnijLink :: 27.11.2010 :: 12:18

Chodzicie do lekarza?Ja oczywiście NIE!
Po prostu nie wierzę w farmakologię. Jest to sprzeczne z Moją ekologiczną filozofią życia. Wyznaję zasadę Hipokratesa "primum non nocere – po pierwsze nie szkodzić" i "Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem".
Nasz organizm ma naturalną zdolność do samouleczenia i potrzebuje na to średnio 4dni. Dragi dostępne w aptece osłabiają Nasz system immunologiczny, ponieważ nie odróżniają komórek wirusów od Naszych białych krwinek, odpowiedzialnych za odporność i atakują wszystko. W efekcie Nasza białe krwinki muszą walczyć i z wirusami i antybiotykami. Czyli- apteczne dragi jedynie tuszują objawy przeziębienia, ale tak naprawdę nie działają szybciej na wirusy, mogą jedynie utrudnić jego pozbycie się.
Dlatego tak ważne jest odżywianie na poziomie komórkowym. Dostarczając odpowiedniego, zdrowego pokarmu wzmacniamy komórki leukocytów (błona komórkowa staje się gruba i mocna) i w efekcie Nasza biała armia doskonale radzi sobie ze zwalczaniem intruzów.
Ja wspomagam się tylko naturalnymi metodami:
na kaszel syrop z cebuli: posiekana cebula+ miód (odstawić na kilka godzin i pić syrop)
na gardło: miód+ cytryna
na dreszcze: wywar z ziół babki lancetowatej

Przetestowałam na sobie po Montrealu, gdzie załatwiłam się na własne życzenie, bo nie miałam ciepłych ubrań i na meczu przemarzłam na kość :)


UdostępnijLink :: 29.11.2010 :: 15:20


głosujcie na Moją DANE!! :))) KLICK!! głosy można oddawać jeszcze przez tydzień, raz dziennie :)


Niestety, zawsze jak jestem w Londynie (byłam drugi raz, więc jak zawsze:D ) to dosłownie przelotem.
Marzy Mi się wypad na kilka dni, aby wszystko na spokojnie zwiedzić, zrobić zakupy na nadbagaż i pójśc na mecz :)

UdostępnijLink :: 30.11.2010 :: 12:52
Ally i Londyn :)Udostępnij


Layout blogu wykonany przez Net Odyssey, e-mail
[Księga gości]


kontakt: aluh@onet.eu


aluh.fotolog.pl

Wypromuj również swoją stronę

  Sponsorzy bloga
  Reklama na blogach
  Blogvertising.pl

Prawa autorskie do zdjęć posiadam tylko JA. Wszelkie rozporządzanie oraz ich wykorzystywanie w całości lub części, kopiowanie, przetwarzanie oraz udostepnianie innym osobom bez Mojej zgodyZABRONIONE!! (można podać tylko link do strony).
myspace
CZAJNIK i IMBRYK
Tricia
Turi
Kate

Kucza
gosiek
ultraspolska
miszona
fanatycznie
Agatunia
Patricia Kelly

1000 złych uczynków
x17
starnews.pl
Pajacyk- nakarm diecko
adopcje buldożków
Centrum Praw Kobiet
ostatnie miejsca- wakacje
Radio


Komentowanie Moich zdjęć możliwe po uzyskaniu hasła pisząc na maila aluh@onet.eu
Ostrzegam, że mam prawo do kasowania wypowiedzi i blokowania IP bez podania przyczyny :)

site statistics

free counters

Najlepsze Blogi

Top Blogs

2018
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień