Ally(225)
Football(175)
Travels(247)
Imbryk i Czajnik- my dogs(62)
Cuisine(62)
ecoFriendly(26)
Fashion Fashion(20)
commercial(49)
Video(158)


Link :: 01.11.2007 :: 22:21
BOSKA ALLY NA (październikowych) WAKACJACH (cd) *Tunezja*

W koncu wrociłam do kochanej Polski. Jak zwykle było bosko.


Na początek Piosenka wyjazdu:
Rihanna - Don't Stop The Music


tu jednego wieczoru"I just wanna be with you... all the time"zamyslony AluhLOWEmoże tak tego nie widać, ale wysoko było...I'M QUEEN OF THE WORLD!!!tak jest...z kwiatuszkami. Bo Aluszki lubią kwiatuszki ;)

photo party przy palmach...

Czasami nawet Ja czuję się trochę samotnie

wtedy myślę sobie o czymś najfajniejszym na swiecie...zeby na przykład wejść na drzewo :)
Helloween party- improwizacja
UdostępnijLink :: 05.11.2007 :: 00:35
Z miejscowego bazaru... Normalnie raj zakupowy :)
Lułi Witą, Guczi, Szanel, Berbery... matko!
WSZYSTKIE MOJE :Dwith my best friendnawet nie zauwazyłam jak weszli Mi w kadr...

a to juz w takim drogim centrum handlowym ;)i na koniec polski akcent ;)
P.S. Kto będzie niegrzeczny dostanie Lułi Witą od Mikołaja :P


UdostępnijLink :: 11.11.2007 :: 00:29
SZCZęśLIWEGO DNIA NIEPODLEGłOśCI, Kochani
życzy ALLY i Imbryk

a teraz lekcja historii...11 listopada 1918 r. - przekazanie przez Radę Regencyjną Józefowi Piłsudskiemu władzy wojskowej.
Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości Polski.


Pierwsza wojna światowa zakończyła się 11 listopada 1918 r. z chwilą podpisania przez Niemcy rozejmu w lasku Compiégne pod Paryżem. Był to przełomowy moment nie tylko w dziejach całej Europy, ale i Polski.

Dzień wcześniej powrócił do Warszawy Józef Piłsudski, komendant
I Brygady Legionów, internowany od lipca 1917 r. przez Niemców w Magdeburgu. Przed domem, w którym mieszkał, zebrały się tłumy, a do mieszkania zaczęli przychodzić przedstawiciele różnych stronnictw i partii.
"Byli znajomi i podkomendni zaczęli się tłoczyć w mieszkaniu na Moniuszki, które mu doraźnie znaleziono, chcąc go przywitać i oddać się do jego dyspozycji. Nareszcie po południu udało mu się wyrwać z Warszawy i przyjechać do nas, na Pragę. Wiadomość, że przyjedzie do mnie rozeszła się lotem ptaka. Wobec tego, że była to niedziela, robotnicy wylegli z domów i pełni radości czekali na ulicach, którymi musiał przejeżdżać. Przed domem, w którym mieszkałam, zebrał się tłum. Kiedy nadjechał, entuzjazm był niesamowity. Ja na spotkanie z pokoju swego nie wyszłam, tylko czekałam w mieszkaniu. Nie lubiłam nigdy okazywać swoich uczuć wobec innych." (Aleksandra Piłsudska, "Wspomnienia", Warszawa 1989).

Na wieść o powrocie Piłsudskiego, Ignacy Daszyński wraz z całym rządem 11 listopada przyjechał do Warszawy. Tego samego dnia Józef Piłsudski otrzymał z rąk Rady Regencyjnej władzę wojskową i rozpoczął konsultacje z przedstawicielami stronnictw politycznych w sprawie utworzenia koalicyjnego rządu. 14 listopada, nowym dekretem Rada Regencyjna postanowiła się rozwiązać i całą władze w państwie przekazała Piłsudkiemu, ustanawiając urząd naczelnika państwa.
11 listopada na ulicach wszystkich miast panowała euforia z powodu rodzącej się niepodległości.

"Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. (...) Kto tych krótkich dni nie przeżył, kto nie szalał z radości w tym czasie wraz z całym narodem, ten nie dozna w swym życiu największej radości. Cztery pokolenia czekały, piąte się doczekało. Od rana do wieczora gromadziły się tłumy na rynkach miast; robotnik, urzędnik porzucał pracę, chłop porzucał rolę i leciał do miasta, na rynek, dowiedzieć się, przekonać się, zobaczyć wojsko polskie, polskie napisy, orły na urzędach, rozczulano się na widok kolejarzy, ba, na widok polskich policjantów i żandarmów." ("Powstawanie II Rzeczypospolitej. Wybór dokumentów").

Podobna atmosfera panowała w stolicy.
"Warszawa żyła w tych dniach na ulicach. (...) Gdy 11 listopada, w historycznym daniu zawieszenia broni, wyszedłem rano na miasto, ulica miała wygląd jakiś zupełnie inny niż zwykle: ludzie poruszali się szybko, każdy patrzył z ciekawością naokoło, każdy czegoś wyczekiwał, zawiązywały się rozmowy między ludźmi nieznajomymi. Niemców spotykało się niewielu i nie mieli już tak butnych min jak poprzednio, większość z nich miała już na mundurach czerwone rewolucyjne kokardki, dyscyplina rozluźniła się, widziało się i czuło się już zupełną dezorganizację tej karnej armii. Ludność samorzutnie zaczęła rozbrajać żołnierzy, którzy podawali się temu przeważnie bez protestu." (M. Jankowski, "11 listopada 1918 r." [w:] Warszawa w pamiętnikach pierwszej wojny światowej, Warszawa 1971).

Dzień 11 listopada ustanowiono później Świętem Niepodległości Polski.

1918 listopad 11, Warszawa - Dekret Rady Regencyjnej do narodu polskiego o przekazaniu władzy wojskowej Józefowi Piłsudskiemu
Wobec grożącego niebezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego, dla ujednostajnienia wszelkich zarządzeń wojskowych i utrzymania porządku w kraju, Rada Regencyjna przekazuje władzę wojskową i naczelne dowództwo wojsk polskich, jej podległych, Brygadierowi Józefowi Piłsudskiemu.
Po utworzeniu Rządu Narodowego, w którego ręce Rada Regencyjna, zgodnie ze swymi poprzednimi oświadczeniami, zwierzchnią władzę państwową złoży, Brygadier Józef Piłsudski władzę wojskową, będącą częścią zwierzchniej władzy państwowej, temuż Rządowi Narodowemu zobowiązuje się złożyć, co stwierdza podpisaniem tej odezwy.

Dan w Warszawie, dnia 11 listopada 1918 roku.
Aleksander Kakowski
Józef Ostrowski
Zdzisław Lubomirski
Józef Piłsudski

"Dziennik Praw Państwa Polskiego" 1918, nr 17, poz. 38

1918 listopad, Warszawa - Pismo Rady Regencyjnej do Naczelnego Dowódcy Wojsk Polskich Józefa Piłsudskiego
składającego w jego ręce władzę państwową
Do Naczelnego Dowódcy Wojsk Polskich Józefa Piłsudskiego.
Stan przejściowy podziału zwierzchniej władzy państwowej, ustanowiony odezwą z dnia 11 listopada 1918 roku, nie może trwać bez szkody dla powstającego Państwa Polskiego.
Władza ta powinna być jednolita.
Wobec tego, kierując się dobrem Ojczyzny, postanawiamy Radę Regencyjną rozwiązać, a od tej chwili obowiązki nasze i odpowiedzialność względem narodu polskiego w Twoje ręce, panie Naczelny Dowódco, składamy do przekazania Rządowi Narodowemu.

Dan w Warszawie, dnia 14 listopada 1918 roku.
Aleksander Kakowski
Zdzisław Lubomirski
Józef Ostrowski
"Dziennik Praw Państwa Polskiego" 1918, nr 17, poz. 39

Opracowała: Dorota Nawalany

UdostępnijLink :: 18.11.2007 :: 14:08
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA JEDZIEMY!!!!!!!!!!! EURO NASZE!!!!!
Jesteśmy BOSCY! :))))))))))))))))))) HIHIHIHIHIHIHIHIHIIII
Mam nadzieję, że wszyscy cieszycie się tak samo bardzo jak Ja :)

Na początku chcę powiedzieć, że jestem zbyt narcyzem, żeby najpierw opublikować zdjęcia z meczu- najpierw Wasza i Moja ulubiona blondyneczka- JA! :)
(a poważnie, dałam swój aparat Turi na murawę, żeby robiła boskie zdjęcia i umówiłyśmy się, że najpierw ona sobie coś wybierze, więc napałajcie się Moim widokiem i czekajcie cierpliwie) :)

Dlaczego nikt Mnie nie uprzedził, że na Sląsku jest śnieg?
Pupcia Mi tak zmarzła na meczu, że postanowiłam do Serbii założyć spodnie narciarskie.Jak sie nie dotknie, to się nie liczy... :D


a to juz na stadioniei na tle sektora

uciekłam szybko na Swoją piknikową trybune :)wieszamy flage
Moje chirliderki :)
give me an A
- AAAAAAAAAAAA
give me a L
- LLLLLLLLLLLL
give me a L
- LLLLLLLLLLLL
give me an Y
- YYYYYYYYYYYY
and what does that spell?


z dalekaNasze marzenia się spełniły....


DZIęKUJEMY!!Przez ostatni rok był to Mój najlepszy mecz w Polsce. Zero agresji, zero zaczepek, zero wrogich spojrzeń :) Kibice się ze Mną witali, pozdrawiali, machali... ach... znowu czuję się lubiana :)

Do zobaczenia w Serbii!

cdn


UdostępnijLink :: 22.11.2007 :: 12:49
Wyjazd na mecz Serbia- Polska na długo pozostanie w pamięci wielu Polaków...
Ale po kolei. Plan aluhowego dnia:

6:30- pobudka!
7:40- wyjazd na lotnisko
8:20- dojazd na miejsce. Okazało się, że NIKOGO nie ma i że wylot został przełozony na 11:30 (prawie wszyscy wiedzieli, oprocz Nas)

więc siedzimy i pijemy

12- wpuscili Nas do samolotu. Okazało się, że w Belgradzie mega mgła. Samoloty nie startuja i nie lądują. Siedzimy w samolocie.
14:30- wypuścili Nas do restauracjiCzekamy z nadzieją, że lecimy

Ale jak to czasami bywa- nadzieja matką głupich o 19 odebraliśmy bagaże, bo nie polecieliśmy.
A tyle było miejsca na stadionie...

Nasza historia była opisana przez portale na pierwszych stonach KLIK!

oraz TU


i tu
Zamiast w Serbii musiał Mi wystarczyć lans i świętowanie Moich boskich urodzin w Sheratonieznowu mecz przed tv. Ja to mam pecha do tych wyjazdów :(


Moja i Wasza ulubiona flagaSkład B zremisował :)
Słyszeliśmy, że Nasi się bili z Serbami przed stadionem, bo nie chcieli Nas wpuscić. Też byśmy się bili...


UdostępnijLink :: 23.11.2007 :: 15:07
Tak, to znowu Dziś.... śWIęTO NARODOWE... Wasza Ulubiona Blondyneczka znowu ma 17ste urodziny :)
Kiedy będę Prezydentem 23.11. będzie dniem wolnym od pracy, aby Naród mógł oddać cześć swojej Ulubienicy :)


A oto cudowny prezent od KNNa. Tak wspaniały w dotyku jak Moje ciało. Teraz śpimy w Trójkę: Ja, Imbryś i KrisKris and Imbryk

Urodzinowe Karteczki:

DARIA:

UdostępnijLink :: 26.11.2007 :: 13:43
Kochani Moi Piękni ;) Wróciłam z urodzinowych imprez...oczywiście świętować będę jeszcze długo, jak na narcyza przystało, ale mam chwilę czasu więc! Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynam prezentację z pamiętnego meczu Polska- Belgia (2:0) w Chorzowie. Jak już wspomniałam- autorem zdjęć jest Nasza wspaniała TURI. Oczywiście nie udałoby jej się tego dokonać, gdyby nie Mój cudowny aparat. Mam dla Was przecudowną wiadomość- jesteśmy MąDRZEJSZE i nauczyłyśmy się go obsługiwać w sztucznym oświetleniu :)))))JESTEśMY BOSKIE!!!! Cieszcie się, bo będziecie mogli oglądać cudowne zdjęcia w przyszłości.
Zaczynamy od zdjęć Naszych bohaterów narodowych. Oto ONI... Nasi boscy piłkarze :))))

ENJOY!

Rozgrzeweczka- Belgowie... już nie skomentuję tego po prawej stronie...NASI WYBIEGAJą !!! :)Owacjom nie ma końcapiłkarze dziękują wiernym kibicom za gorące przyjęcie :)rozgrzewka bramkarzy- Fabianjeszcze raz łukasz FabiańskirozciągankoTrener BelgówJacek BąkMariusz Lewandowski- coś w nosie siedzi...JopHYMNY


Mazurek Dąbrowskiegopamiątkowe zdjęcie grupowegramy!!i Nasz największy bohater tych eliminacji:
EBIIIIIIII SMOLAREK !!!!rzut wolny ;]

i Mój ulubieniec- Jacek Krzynówekmur Belgówi znowu EbiKrzynio

EBI EBI GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLSALUTEN

WIELKA RODOść
KosaMarcin BaszczyńskiUlubieniec Mojej małej siostry- Grzesiek RasiakDRUGI GOOOL!! Ebi przeskakuje przez reklamy :)Sesja dla Mojej Siostry- Grzesiu Rasiak

JopWYGRALISMYBRAWO EBILeo gratuluje Ebiemu :)A tak cieszyła się cała drużynaWE ARE THE CHAMPIONS ;))A już w następnym odcinku GALERIA KIBICóW z meczu Polska Belgia :)))
HE HE HE Stay in touch


UdostępnijLink :: 27.11.2007 :: 21:51
Kończymy zdjęcia z meczu Polska- Belgia.
Jak Wam obiecałam- mega update...
UWAżAJ JAK JESTEś NA MECZU, BO MOżESZ WYLąDOWAć NA BLOGU U ALLY :D

Zaczynamy oczywiście od najwierniejszego kibcica z krwi, kości, serca i duszy, czyli ode Mnie ;)

Uczymy się ustawiać aparat...Metodą prób i błędów Turi dochodzi do wprawy :)
a to już na trybunie ;]


Ja i Tomek KuszczakWasz ulubiony duet tych eliminacji, czyli Ja i Flaga :)znowu Ja i Moja piknikowa flaga...i jeszcze raz, żebyście nie tęsknili ;)
No dobra! Wystarczy Mnie...
Ja wiem... Ja wiem... nigdy dość, ale teraz drżyjcie!
Ciekawe, kto rozpozna siebie na zdjęciach :)))


A OTO GORZEJ NIż PIKNIKI- XERO BOYE!!! Robią się na Aluha!!
ZłO ZłO AGRESJA!!!

śląska orkiestraHA!! Ally społeczniak dopatrzył się przestępstwa, beszczeszczenia symboli narodowych oraz darmowej reklamy na fladze narodowej.
Jestem zbulwersowana faktem, że pozwolono na powieszenie takiej flagi...Chirliderki


Kibice i Hymn

Radość :)) Jedziemy na EURO! :))))))))))
Udostępnij


Layout blogu wykonany przez Net Odyssey, e-mail
[Księga gości]


kontakt: aluh@onet.eu


aluh.fotolog.pl

Wypromuj również swoją stronę

  Sponsorzy bloga
  Reklama na blogach
  Blogvertising.pl

Prawa autorskie do zdjęć posiadam tylko JA. Wszelkie rozporządzanie oraz ich wykorzystywanie w całości lub części, kopiowanie, przetwarzanie oraz udostepnianie innym osobom bez Mojej zgodyZABRONIONE!! (można podać tylko link do strony).
myspace
CZAJNIK i IMBRYK
Tricia
Turi
Kate

Kucza
gosiek
ultraspolska
miszona
fanatycznie
Agatunia
Patricia Kelly

1000 złych uczynków
x17
starnews.pl
Pajacyk- nakarm diecko
adopcje buldożków
Centrum Praw Kobiet
ostatnie miejsca- wakacje
Radio


Komentowanie Moich zdjęć możliwe po uzyskaniu hasła pisząc na maila aluh@onet.eu
Ostrzegam, że mam prawo do kasowania wypowiedzi i blokowania IP bez podania przyczyny :)

site statistics

free counters

Najlepsze Blogi

Top Blogs

2018
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2017
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2016
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2015
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2014
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2013
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2010
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2009
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2008
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2007
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2006
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2005
grudzień
listopad
październik
wrzesień